Certyfikowani specjaliÅ

Pozycjonowanie - najczęstsze pytania

Pytania najczęściej zadawane przez klientów

2 czerwca 2015/0/6
Home / Blog / Pozycjonowanie / Pozycjonowanie – najczęstsze pytania

CO TO JEST POZYCJONOWANIE

Pozycjonowanie jest jedną z nowoczesnych form promocji w Internecie. Jest to złożony i nierzadko długotrwały proces, którego efektem jest wzrost pozycji strony WWW w wyszukiwarkach internetowych, a co za tym idzie większa liczba potencjalnych klientów pozycjonowanego serwisu.

NA CZYM POLEGA OPTYMALIZACJA

Optymalizacja jest jednym z etapów procesu pozycjonowania strony i polega m.in, na modyfikacjach kodu HTML pozycjonowanej strony. Dzięki temu etapowi strona WWW jest lepiej indeksowana przez wyszukiwarki WWW, co prowadzi do wzrostu jej pozycji na liście wyników wyszukiwania.

NA CZYM POLEGA LINK BUILDING

Jest to jedna z czynności wykonywanych w procesie pozycjonowania. Polega on na dodawaniu adresu WWW pozycjonowanej strony do katalogów internetowych. Jest to metoda wymagająca dużo czasu oraz przemyślanej strategii działania – dodawanie dużej ilości linków do wielu katalogów może się skończyć uznaniem strony za spam oraz zablokowaniem jej na kilka miesięcy.

CO TO SĄ SŁOWA KLUCZOWE

Są to wyrazy bądź złożone wyrażenia, które najlepiej opisują zawartość tematyczną strony WWW. Dobór słów kluczowych często bywa niełatwym zadaniem i wymaga głębszej analizy rynku, na którym działa dany klient. Poprawny dobór słów kluczowych jest podstawowym czynnikiem wpływającym na pozytywne efekty procesu pozycjonowania, a co za tym idzie na wzrost zainteresowania stroną WWW klienta.

JAKIE KORZYŚCI PRZYNOSI POZYCJONOWANIE STRON WWW?

    • strona WWW zaczyna „istnieć” w sieci
    • pozycjonowana strona osiąga lepsze pozycje w wyszukiwarkach internetowych – im wyższa pozycja, tym więcej użytkowników ją odwiedzi
    • wzrasta popularność strony – więcej potencjalnych klientów odwiedza stronę WWW
    • wypozycjonowany serwis WWW jest bardzo dobrą reklamą firmy

 

KIEDY BĘDĄ WIDOCZNE EFEKTY POZYCJONOWANIA?

Pozycjonowanie to proces, wymagający sporego nakładu pracy i czasu. Proces ten może trwać dłużej lub krócej, w zależności od ilości i rodzaju słów kluczowych, według których strona WWW jest pozycjonowana. Wyszukiwarki internetowe co jakiś czas zmieniają algorytmy określania pozycji strony na liście wyników, dlatego też konieczna jest stała kontrola pozycjonowanej witryny pozwalająca utrzymać wysoką pozycję strony w wyszukiwarkach. W związku z tym pozycjonowanie nie jest zabiegiem jednorazowym i wymaga długofalowego działania. Uzyskanie wysokiej pozycji nie jest jednoznacze z utrzymaniem się na niej przez długi okres czasu – trzeba cały czas nad tym pracować.

Navigation